Adea Shabanaj është këngëtarja më e re në tregun shqiptar. Edhe pse jeton në Norvegji, ajo po krijon një karrierë të re muzikore me këngë shqipe.

E ftuar në “Fol Shqip Show”, Adea rrëfeu fillimet e saj, ajo ka bërë deri tash 4 këngë, dhe këngën më të re që ka lansuar, baladën “Mos më harro” e interpretoi ekskluzivisht gjatë emisionit.

Adea tanimë është e interesuar më shumë të marr pjesë në dasma, ahengje shqiptare, dhe se për këtë ajo veç se ka filluar të bëjë përgatitjet e duhura.

E pyetur për bashkëpunime, ajo e veçoi që do të donte të bënte një bashkëpunim me Taulant Bajraliun, dhe poashtu Albina Kelmendin.

Marketing

Artistja më e re shqiptare në Norvegji, tregon edhe për mbështetjen e madhe që ka nga rrethi i saj i ngushtë i familjes dhe mbarë shoqërisë./albora.ch/

Marketing