Philippe Coutinho, një prej lojtarëve më të talentuar në botë, ka nënshkruar për ekipin nga Birminghami, Aston Villan. Kjo marrëveshje është nënshkruar në formë huazimi.

Marketing

“Aston Villa dhe FC Barcelona kanë rënë dakord për kushtet që Philippe Coutinho të kalojë pjesën e mbetur të këtij sezoni në huazim në Villa Park”, thuhet në deklaratën e Villa.

Coutinho kishte luajtur së bashku me trajnerin aktual të Aston Villas, Steven Gerrardin, te skuadra e Liverpoolit duke arritur që të fitonte shumë ndeshje, edhe pse jo trofe./albora.ch/

Marketing