Sulmuesi anësor i Chelseat, Raheem Sterling e pranon se ai dhe shokët e tij të skuadrës nuk mund ta shpjegojnë formën e tyre të dobët që po përjetojnë.

Marketing

Sterling ka pasur vetëm gjashtë ndeshje të plota këtë sezon, pasi ka luajtur për tre trajnerë deri më tani – Thomas Tuchel, Graham Potter dhe tani Frank Lampard.

“Nuk mund të kesh gjëra pozitive çdo ditë në jetë. Ndonjëherë keni të ulëta. Nuk kam qenë në këtë situatë në karrierën time deri më tani, por jam për më shumë sfida”, ka thënë fillimisht Sterling për The Sun.

“Jemi të zhgënjyer kur dalim nga fusha dhe ndihemi të zemëruar dhe të zhgënjyer. Ka raste kur mbarojmë një lojë dhe thjesht uleni në zhveshtore duke parë hapësirën sepse nuk mund të kuptoni se çfarë ka ndodhur”.

“Është e vështirë për t’u marrë. Gjithmonë përpiqeni të kërkoni një zgjidhje pozitive. Do të ketë biseda, lojtarë që përpiqen të pajtohen me atë që ka ndodhur në dhjetë minutat e fundit apo më shumë”.

“Nuk është e lehtë. Ndjenja e fitores së ndeshjeve javë pas javësh është një ndjenjë me të cilën janë mësuar të gjithë në zhveshtore. Pra, kjo është ajo që na pëlqen dhe duam të kthehet. Të mos e kesh këtë vit nuk është më e mira”.

“Performancat nuk kanë qenë në nivelin që duhet, përfshirë edhe të miat. Unë nuk kam qenë askund afër nivelit tim të zakonshëm. Por, futbolli mund të jetë mizor dhe sa më shumë që përpiqeni të rregulloni diçka aq më keq bëhet. Nëse fiksoheni në diçka, mund të përkeqësohet”.

“Ne duhet të shikojmë në drejtimin e duhur dhe të shikojmë kushdo që vjen si menaxheri i ardhshëm për të ndërtuar për të ardhmen”.

“Duam që rezultatet dhe fitimi i trofeve të jenë tërheqja kryesore për klubin e futbollit siç ka qenë për kaq shumë vite. Kjo është arsyeja pse erdha këtu, për shkak të historisë së pasur dhe me pronarët e rinj dhe drejtimin e ri, ishte e duhura. Nuk jam fare penduar”.

“Kjo është gjëja e bukur. E shijova kohën time në klubin tim të mëparshëm dhe fitova shumë trofe. Por më pëlqen një sfidë e re dhe kjo është sfida për të cilën jam regjistruar”.

“Është një sfidë që do ta kapërcej. Do të jetë edhe më e ëmbël të fitosh trofe që vijnë nga një moment si ky, sesa nëse do të fitonit çdo javë”, përfundoi anglezi. 

Marketing