Pajtim Kasami para kthimit në Greqi!

Marketing

Pajtim Kasami (30) luajti 66 ndeshje për Olympiacos Piraeus – dhe tani është në prag të një rikthimi në klubin grek, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell Albora.ch.

Ish-futbollisti i FCB-së dhe Sion-it ishte në ndeshjen mes Olympiakos dhe Volos (1:1) në stadiumin Karaiskakis të dielën dhe kishte “diskutuar në një atmosferë shumë të mirë me njerëzit e Olympiakos”. Bisedimet janë “afër përfundimit”.

Kasami ka luajtur tashmë për grekët nga viti 2014 deri në vitin 2017, ndërkohë që u huazua te Nottingham Forest. Së fundmi, dymbëdhjetë herë lojtari i kombëtares zvicerane ishte nën kontratë me FC Basel, e cila skadoi në korrik.

Në Olympiakos, Kasami do të takohej me ish-yllin e vërtetë Marcelo (34).

Marketing