Fillimi i suksesshëm i Kupës së Botës! Kombëtarja e Zvicrës bëri detyrën dhe mundi Kamerunin 1-0. Pas kësaj fitore ka folur futbollisti shqiptar i kombëtares së Zvicrës, Xherdan Shaqiri, shkruan Blick, përcjell Albora.ch.

Marketing

Deklarata e Xherdan Shaqirit:

 “Duam të nisnim mirë. Por duhet thënë se të dyja skuadrat nuk patën një lojë të veçantë në fillim. Pjesa e dytë ishte shumë më e mirë. Krijuam më shumë raste dhe arritëm të bënim 1-0. Në fund mund të jetë 2-0 ose 3-0 nëse luajmë më mirë shanset tona. Në fund, ajo që ka vërtet rëndësi është se ne arritëm të fitonim ndeshjen e parë. Detyra e parë është përmbushur, por tani duhet të përmirësohemi qartë”.

“Ju mund ta shihni lehtësimin. Ishte 0-0 për një kohë të gjatë, na duhej një shfrytëzim. 1-0 na dha shumë vetëbesim dhe më pas mundëm të luanim edhe më përpara. Kjo po ndryshonte lojën”.

Marketing