FC Ingolstadt ka nënshkruar me Valmir Sulejmanin nga rivalët e ligës Hannover 96.

Asnjë klub nuk ka dhënë asnjë informacion në lidhje me tarifën e transferimit apo periudhën e re të kontratës së sulmuesit.

Marketing

“Me Valmir Sulejmanin arritëm të nënshkruajmë me një sulmues teknikisht të aftë, i cili do të rrezikojë gjithmonë në qendër me vendosmërinë e tij dhe një goditje shumë të mirë në portë”, shpjegon Malte Metzelder, menaxhere e futbollit profesionist në FCI.

Reprezentuesi i trefishtë i Kosovës nuk ka pasur shumë mundësi në Hannover kohët e fundit. Në gjysmën e parë të sezonit, futbollisti i majtë bëri vetëm katër paraqitje të shkurtra në divizionin e dytë me Saksoninë e Ulët./albora.ch/

Marketing