Pasi nuk arriti të ambientohej në ekipin e ri Lyonin, Xherdan Shaqiri do të ndryshojë ambient.

Siç raporton eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano, marrëveshja është arritur dhe Xherdan Shaqiri do të luajë në MLS në Amerikë me ekipin Chicago Fire.

Marketing

Klubi amerikan do të paguajë shtatë milionë euro për transferimin e tij./albora.ch/

Marketing