Një ndeshje entuziaste është luajtur mbrëmë mes Cheals dhe Liverpool, ku për 90 minuta lojë të dy ekipet dolën me rezultat 0:0, kështu loja vazhdoi edhe për gjysmë ore shtesë e cila përsëri përfundoi me rezultat të njejtë. Sipas rregullave të futbollit çdo gjë mbeti në ‘’dorë’’ të penalltive./albora.ch/

Marketing

Për shikuesit e sportit ndeshja ishte jashtëzakonisht emocionuese, por pas disa penalltive të ekzekutuara në mënyrë të shkëlqyeshme, pa asnjë lojtar të munguar dhe asnjë portier nuk bëri një pritje, Arrizabalaga portieri i Cheals-it humbi penalltinë duke e gjuajtur topin mbi portë./abora.ch/

Marketing