Kombëtarja e Kosovës në hendboll nuk ka arritur të kaloj në fazën tjetër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror.

Marketing

Kosova u mposht ndaj Belgjikës me rezultat 33:29.

Pjesa e parë u mbyll me rezultat 18:12, me belgët që dominuan. Ndërsa e dyta tregoi disa përmirësime për Kosovën, megjithatë në fund, Belgjika u shkëput sërish në rezultat.

Kështu, Kosova e mbyll këtë kampanjë me një fitore dhe një barazim dhe katër humbje./albora.ch/

Marketing