Ndahet nga jeta në moshën 24-vjeçare Shendrit Ameti. Ai vdiq më 26 dhjetor në një aksident trafiku në kufirin Serbi-Kosovë. Ameti ka qenë me pushim në vendlindje, në veturë kanë qenë edhe nëna dhe vëllai i tij kur një kamion ka goditur mjetin. Të dy  familjarët e Ahmetit janë ende në rrezik vdekjeprurës. Pala tjetër e përfshirë në aksident janë larguar nga vendi i ngjarjes, shkruajnë mediat gjermane, përcjell Albora.ch.

Marketing

TSV 1860 Mynih mban zi për humbjen e lojtarit të tyre

Që nga viti 2019, Ameti, të cilin miqtë e quajnë “Shen”, luan për ekipin e katërt të TSV 1860 Munich. “Ai ishte gjithmonë në humor të mirë,” thotë një shok i skuadrës, “dhe nëse ju vetë do të ishit në humor të keq, ai do të vinte gjithmonë tek ju dhe do të bënte pyetje. Ai ishte një futbollist i talentuar, teknik i madh. Vdekja e tij lë një boshllëk.” Ekipi i TSV 1860 Mynihu është shumë i trishtuar.

Menjëherë pas Krishtlindjeve, futbollistët mësuan për aksidentin fatal përmes një raportimi nga një portal kroat online. Dhe mësohet se tashmë i janë afruar skenës aktive të fansave. Është shumë e mundur që kurba e 1860 do të paraqesë një banderolë në kujtim të Shendrit Ametit në ndeshjen e parë të profesionistëve në shtëpi.

Shendrit Armeti vdes në një aksident automobilistik – 1860 Mynih premton: “Do ta mbajë në kujtim të nderuar”

 “Lajmi për vdekjen e tij na goditi me dhimbje në klub”, shkruan eV në Instagram: “TSV 1860 Munich mban zi për humbjen e shokut”.

“Natyra e tij e pëlqyeshme dhe mënyra miqësore do të mbahet mend gjithmonë nga të gjithë ata që e njohën. Ne i përulemi Shendritit në shenjë mirënjohjeje respekti dhe do ta mbajmë në kujtim të nderuar në TSV 1860 Munich”, premton eV dhe përfundon: “Ngushëllimet tona të përzemërta shkojnë për familjen e Shendrit dhe të gjithë ata që vajtojnë vdekjen e tij.”

Marketing