Formula 1 nuk do të mbahet më në Rusi. Ky është vendimi i fundit i Federatës Ndërkombëtare të Automobilizmit.

Marketing

Javën e kaluar ishte anuluar gara për shpërblimin e madh të Rusisë, pas sulmit ushtarak që e nisi ky vend ndaj Ukrainës.

Vendimi i sotëm është se do të ndërpritet përfundimisht kontrata dhe se nuk do të mbahet më gara e Formula 1 në Rusi.

Ky është një tjetër sanksion për rusët, në vazhdën e shumë të tjerëve në botën e sportit./albora.ch/

Marketing