Marketing

Një person nga Zvicra Lindore ka goditur xhekpotin në Casino St. Gallen. 

Djaloshi me fat fitoi të ashtuquajturin Jackpot Zviceran prej 5,172,949 CHF.

Siç raportohet nga Casino St. Gallen, burri nga Zvicra Lindore u ul në automatet Lucky Ladies Charm herët në mbrëmje me rekomandimin e një punonjësi. Aty luajti vetëm për disa minuta derisa u shfaqën simbolet me fat. 

Me një aksion prej pesë frangash, ai fitoi mbi pesë milionë. Sipas ligjit zviceran, fitimi nuk duhet të tatohet, transmeton albora.ch. 

Në Zvicër, taksat zbatohen vetëm për fitimet në kazinotë online dhe madje edhe atje vetëm nga një shumë prej një milion. 

Ai dhe gruaja e tij tani duan t’i përdorin paratë për të realizuar ëndrrën e tyre të shumëpritur për të pasur një shtëpi buzë detit, siç ia zbuloi fituesi stafit të kazinosë. Ai gjithashtu i premtoi stafit një bakshish “bujare”, siç i tha Blick zëdhënësi i Casino St. Gallen.

Fitimi rekord është mbi 7.5 milionë franga zvicerane

Është hera e 80-të që fitohet Jackpot-i i Zvicrës. Një grua nga Cyrihu pastroi shumën rekord në vitin 2016 në Swiss Casinos Zurich. 

Në atë kohë ajo goditi xhekpotin prej mbi 7.5 milionë frangash zvicerane. Në 20 vitet e fundit, rreth 170 milionë franga u janë paguar lojtarëve të ndryshëm me fat në kursin e Jackpot-it të Zvicrës. 

Pas fitores së djeshme, xhekpoti është aktualisht sërish një milion franga. /albora.ch/

Marketing