FIFA ka zgjedhur lojtarin më të mirë në Botë për vitin 2021.

Marketing

Robert Lewandowski u zgjosh më i miri duke marrë më shumë vota se kundërshtarët e tij, Lionel Messin dhe Mohamed Salah.

Polaku këtë çmim e fitoi falë edhe votës së Kosovës.

Kapiteni Samir Ujkani e vlerësoi me pikë maksimale sulmuesin e Bayernit./albora.ch/

Marketing