Futbollisti i Kosovës, dhe Bazellit Edon Zhegrova, do të largohet drejt Francës, pasi kërkohet nga skuadrat Lile dhe Lyon.

Marketing

Po ashtu Blick raporton se Zhegrova kërkohet edhe nga disa klube angleze.

Ai ishte ishte i përfshirë drejtpërdrejt në 28 gola në 74 ndeshje për Bazellin.

Kontrata e Zhegrovës me Bazellin është deri në qershor të vitit 2023 dhe tarifa e klauzola transferimit duhet të jetë nga pesë deri në tetë milionë franga.

Një shumë që kampionët në fuqi të Francës dhe 1/16-të e tanishme të Ligës së Kampionëve, Lille kanë mundësi ta paguajnë. /albora.ch/

Marketing