Arsenali ka mbetur me një lojtar më pak  në ndeshjen e parë gjysmëfinale në Carabao Cup.

Marketing

Gjyqtari i ndeshjes, Michael Olivere ka ndëshkuar me karton direkt të kuq Granit Xhakën

Megjithatë, kjo u vlerësua nga Oliver si karton direkt i kuq dhe Xhaka u përjashtua nga loja në minutën e 24-të. /albora.ch/

Marketing