Blerim Xhemaili ende nuk ka vendosur nëse do të mbetet pjesë e Cyrihut pas përfundimit të sezonit aktual.

Marketing

Ai ka nisur me Cyrihun bisedimet për të ardhmen e tij, që mbetet e hapur, pavarësisht nëse shpallet apo jo kampion i Zvicrës.

Me klubin lider të Zvicrës, ish-reprezentuesi i Zvicrës ka kontratë deri në qershor të këtij viti.

Pjesë e klubit zviceran është prej janarit të vitit të kaluar. Edicionin aktual në 12 paraqitje Xhemaili ka shënuar një gol dhe një asistim në 12 paraqitje. /albora.ch/

Marketing