Edon Zhegrova kompletoi transferimin e tij tek kampioni aktual francez, Lille të premten.

Marketing

Ylli kosovar ka nënshkruar kontratë afatagjate me klubin francez, duke firmosur deri në vitin 2026.

Kjo lëvizje sigurisht se e ka entuziazmuar tej mase ish-futbollistin e Baselit që tashmë do të luajë në Top 5 ligat më të mira të Evropës.

Në një postim në Instagram, Zhegrova shkroi: “I lumtur dhe krenar që iu bashkova Lilles, le të fillojë ky rrugëtim!”, shkroi kosovari.

Ka mjaftuar ky postim i tij dhe shumë futbollistë të tjerë shqiptarë e kanë uruar atë për këtë lëvizje.

Vëllau i Granitit, Taulant Xhaka i ka uruar suksese Edonit, duke i komentuar: “Suksese babik, edhe ishalla të shkon sa ma mirë”.

Urime ka marrë edhe nga të tillë si Rrahmani, Fazliji, Arbër Zeneli, Kololli, Herolind Shala e të tjerë./albora.ch/

https://www.instagram.com/tv/CYuTFfhgeKP/?utm_source=ig_web_copy_link

Marketing