Gjashtë persona kanë vdekur nga COVID-19 në Shqipëri në 24 orët e fundit, ndërsa janë regjistruar 841 raste të reja pozitive me koronavirus, nga testimi i 3739 mostrave.

Marketing

Ndërkohë, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 1547 qytetarë dhe se aktualisht janë 11.894 raste aktive.

Nga fillimi i pandemisë në Shqipëri janë regjistruar 265.716 raste me koronavirus, ndërsa 3393 kanë vdekur. Janë shëruar 250.429 qytetarë./albora.ch/

Marketing