Ka vdekur në moshën 93-vjeçare Ajshe Veseli, nëna e ish-kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli.

Marketing

Ajo do të varroset sot në fshatin Broboniq të Mitrovicës. Lajmi është bërë i ditur nga një familjar i Veselit.

Ndërkohë me 7 korrik të vitit të kaluar pati vdekur edhe Fazli Veseli, babai i Kadri Veselit.

Veseli po mbahet në paraburgim në Gjykatën Speciale në Hagë, nën dyshimin për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit. /albora.ch/

Marketing