Ish lideri i Partisë Demokratike, njëherësh ish-kryeministri i Shqipërisë Berisha ka thirrur një protestë tjetër kombëtare për nesër, disa javë pas asaj që thirri kundër vizitës së presidentit serb Aleksandër Vuçiq në Tiranë.

Marketing

Ai ka deklaruar se data 8 janar do të jetë një protestë e fuqishme kombëtare ku 44 mijë anëtarë të PD-së që firmosen të bëjnë historinë do të marrin në dorëzim ndërtesën e Partisë Demokratike.

“Vendimi s’ka apelim. Do vijnë në Tiranë te selia për të shpëtuar pluralizmin. Vetëm Edi Rama e mban”, tha Berisha.

E Partia Demokratike ka reaguar menjëherë pas publikimit të datës së protestës nga ish-kryeministri Berisha, duke deklaruar se kasafortizimi dhe bunkerizimi nuk janë metoda të kësaj partie, por të celulave ilegale që të vetmin merak kanë karriget dhe zyrat e tyre./albora.ch/

Marketing