Më në fund një tjetër gol. Më në fund një fitore tjetër. Xherdan Shaqiri dhe Chicago Fire mundën 3-1 Inter Miami, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell Albora.ch.

Marketing

Skuadra e Xherdan Shaqirit (30) shënoi kundër Inter Miamit pas pesë ndeshjeve pa fitore.

Shaqiri shënoi golin e dytë të Çikagos në fitoren 3-1. Dhe ylli i Nati i jep fund një magjie personale të thatë: goli i parë në shtatë javë dhe shtatë ndeshje!

Pas më shumë se një ore, Shaqiri është në zonën e rreptësisë. Jhon Duran kontribuon në dy golat e tjerë.

Tani Shaqiri ka pesë gola këtë sezon dhe gjashtë asistime. Playoff-i është ende i vështirë për t’u arritur për Çikago. Kanë mbetur edhe katër ndeshje për të luajtur.

Skuadra aktualisht është gjashtë pikë larg një vendi në play-off në tabelën e Konferencës Lindore.

Marketing