Tashmë janë publikuar formacionet e Zvicrës dhe Portugalisë, shkruan Albora.ch.

Marketing

Shqiptarët Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka do të luajnë kundër Portugalisë.

Por, një gjë e tillë nuk mund të thuhet për shqiptarin tjetër Ardon Jasharin.

Kurse, ylli i Portugalisë Cristan Ronaldo do të ulet në stol pasi është i dënuar.

Formacionet

Zvicra: Sommer, Fernandes, Akanji, Schar, Rodriguez, Freuler, Xhaka, Shaqiri, Sow, Vargas.

Portugali: Costa, Dalot, Pepe, Dias, Guerreiro, Carvalho, Bernardo Silva, Otavio, Fernandes, Ramos, Joao Felix.

Marketing