Varianti i ri i COVID Omicron, nuk ka lënë pa përfshirë edhe Manchester Cityn. Trajneri Pep Guardiola ka rezultuar pozitiv, ndërsa 21 persona të stafit dhe 7 futbollistë të qytetarëve janë të izoluar në pritje të përgjigjeve përfundimtare të testeve.  

Marketing

Megjithatë, ndeshje e nesërme ndaj Swindon për llogari të FA Cup do të vijojë ashtu siç ishte planifikuar.

Sw fundmi ky virus ka kapluar botën e futbollit. Anglia, Italia dhe Spanja kanë regjistruar raste të shumta, ndërsa një numër i lartë i sfidave janë shtyrë për të mos rrezikuar përhapjen në masë të infeksionit. /albora.ch/

Marketing