Këtë fundjave bregdeti i Shëngjinit ka pritur pushuesit e tij të parë.

Marketing

Pushues vendas e ata nga Kosova kanë preferuar që pushimet ti fillojnë që në muajin maj, kur moti nuk është aq i nxehtë sa në verë.

Edhe pse jemi në prag të sezonit turistik duket se ka pasur dhe një rritje të ndjeshme të çmimeve, por deri më tani për pushuesit duket se janë normale.

Gjatë këtyre javëve po bëhen dhe përgatitjet e fundit për nisjen e sezonit turistik i cili do të hapet me 26 maj./albora.ch/

Marketing