Xherdan Shaqiri pati kampanjë dëshpëruese te Lyoni në Francë, dhe për këtë arsye ai mund të largohet nga kampionati francez.

Marketing

Tani është një skuadër turke që është interesuar për shërbimet e reprezentuesit të Zvicrës.

“NTV Spor” ka shkruar se Fenerbahçe dëshiron t’i sigurojë shërbimet e tij dhe është në krye të listës së dëshirave të klubit.

Po shqyrtohet mundësia e huazimit të tij. Shaqiri në 13 ndeshje në të gjitha garat ka shënuar një gol dhe i ka dy asistime. /albora.ch/

Marketing