Roger Federer tha të shtunën se çdo rikthim në turne/ nga operacioni i tij në gju vitin e kaluar. nuk do të jetë të paktën deri në fund të verës.

Marketing

Teniseri 40-vjeçar dha një përditësim për rehabilitimin e tij të gjatë për transmetuesin zviceran SRF. ku mori pjesë në një garë skijimi për femra në Kupën e Botës në Lenzerheide, ku ai ka një shtëpi, transmeton albora.ch.

Ai konfirmoi komentet se Federer nuk do të kthehej në kohë për Wimbledon në qershor, megjithëse ai nuk specifikoi planet e tij për US Open që fillon më 29 gusht.

Federer i tha SRF-së, se rehabilitimi i tij po përparonte mjaft mirë sa që tani po mendonte për të luajtur përsëri. Më parë, ai tha se motivimi për t’iu nënshtruar një operacioni gushtin e kaluar ishte të mbronte shëndetin e tij dhe të qëndronte pranë me familjen.

20 titujt e Federerit në Grand Slam janë të barabartë me Novak Gjokoviç dhe tani një më pak se Rafael Nadal i cili fitoi të 21-tin në janar në Australian Open. /albora.ch/

Marketing