Një takim po këtë muaj pritet të ndodh mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe Sekretarit të Shtetit Anthony Blinken në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Marketing

Klan News raporton se takimi Rama-Blinken do të mbahet të martën e 15 shkurtit.

Kreu i ekzekutivit, Rama do të jetë i pranishëm në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit në OKB dhe do të ketë edhe një takim kokë më kokë me Sekretarin Blinken./albora.ch/

Marketing