Kupa e Botës 2018 e bëri Rick Thompson një fans të madh të Xherdan Shaqirit. Amerikani ishte i lumtur me kalimin e Shaqirit në Liverpool, klubi i preferuar i djalit të tij, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell Albora.ch.

Marketing

Kur Shaqiri vendosi të transferohej në Çikago këtë dimër, gëzimi ishte edhe më i madh.

Nuk është çudi, në fund të fundit, lojtari i tij i preferuar ishte më afër se kurrë.

Kur u njoftua orari, Thompson e dinte se donte të ndiqte ndeshjen kundër Charlotte më 6 gusht. Duke folur për uebsajtin e Chicago Fire, Thompson tha: “Unë dhe djemtë e mi kemi planifikuar ta shikojmë ndeshjen së bashku”.

Megjithatë, në korrik, Thompson mori një diagnozë që i ndryshoi jetën. Ai u diagnostikua me kancer. Ai filloi menjëherë trajtimin mjekësor. Megjithatë, ai nuk u lejua të marrë pjesë në ndonjë ngjarje të madhe, duke përfshirë lojën e Shaqirit dhe Çikagos kundër Charlotte.

Më theu zemrën”

Kështu që ai duhej ta shikonte ndeshjen para televizorit. Megjithatë, familja e tij kontaktoi Chicago Fire dhe përshkroi situatën. Klubi reagoi shpejt dhe i dhuroi Thompson një fanellë të firmosur nga Shaqiri. Shaqiri ka regjistruar një video-mesazh. Ai falënderoi për mbështetjen dhe i uroi Thompson shërim të shpejtë.

Familja e befasoi Thompson me fanellën dhe videon gjatë ndeshjes në Çikago. Më pas ai tha: “Kjo më dha vërtet kurajo. Më theu zemrën kur onkologu im na tha të mos shkonim në lojë”.

Më pas Thompson e ndoqi ndeshjen me familjen dhe fanellat e Shaqirit.

Ai vazhdoi: “Zoti im, ai është kalimtari më i mirë që kam parë ndonjëherë. Në përgjithësi ishte një ditë e mrekullueshme. Fjalët nuk mund të shprehin se sa shumë do të thoshte për mua.”

Marketing