Pas fitores hapëse për kombëtaren, Brazili dhe Serbia u takuan në grupin zviceran. Brazili e fitoi ndeshjen 2-0, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell Albora.ch.

Marketing

Skena e lojës

Ishte minuta e 73-të e lojës, kur shumica e 88,103 tifozëve në stadium u çmendën plotësisht. Sulmuesi brazilian Richarlison tentoi një goditje anësore dhe goditi rrjetën. Goli i ëndrrave dhe i gjithë Seleçao vrapoi drejt golashënuesit për ta festuar.

Figura kryesore

Njeriu për momentin magjik të së enjtes mbrëma ishte edhe figura kryesore në stadiumin e ardhshëm final të Kupës së Botës. Sepse: Ylli i Tottenhamit, Richarlison, jo vetëm që shënoi bukur për të bërë 2-0, por tashmë e kishte bërë 1-0 pas një kërcimi. Meqë ra fjala: Në dhjetë ndeshjet e Premierligës këtë sezon, 25-vjeçari nuk ka shënuar asnjë gol.

Ekipi më i mirë

Brazili ishte i pamposhtur në 15 ndeshje në grup në Kupën e Botës (12 fitore, 3 barazime) përpara ndeshjes të së enjtes, humbja e fundit e tyre ishte kundër Norvegjisë në 1998. Dhe kjo nuk ndryshoi. Pas një paraqitje të fortë, Neymar dhe Co.

Albora.ch

Marketing