Myrto Uzuni është vlerësuar pas paraqitjeve të mira me fanellën e Granada në La Liga II.

Marketing

Sulmuesi beratas shënoi katër gola dhe kjo ka bërë që të përzgjidhet edhe “Lojtari Muajit Gusht”.

Uzuni është nga lojtarët më të mirë të skuadrës së Granadas, që investoi janarin e shkuar për ta transferuar nga Ferencvaros.

Marketing