Gjatë 24 orëve të fundit, në Maqedoni të Veriut janë shënuar 1,254 raste të reja me COVID-19 si dhe kanë vdekur 21 persona, që ishin të prekur me këtë virus.

Marketing

Po ashtu janë shëruar edhe 28 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 239,694 që nga fillimi i pandemisë.

Numri total i të prekurve me koronavirus ka arritur në 268,191, kurse i të vdekurve është 8,383 persona. /albora.ch/

Marketing