Trupi i një djali (16) është gjetur mëngjesin e së enjtes në lumin Pena afër Tetovës dhe për vrasjen e tij dyshohet një vajzë 17-vjeçare.

Marketing

Pas këqyrjes dhe fillimit të hetimeve, prokuroria në Tetovë ka dorëzuar kërkesë në Gjykatën Themelore për zbatimin e procedurës paraprake për shkak të dyshimit se i mituri e ka kryer vrasjen.

“Prokuroria Themelore Publike Tetovë në gjykatën kompetente ka dorëzuar kërkesë për fillimin e procedurës paraprake kundër personit që dyshohet se ka kryer veprën penale të vrasjes nga neni 123 paragrafi 1 i KP-së. E dyshuara, një vajzë 17-vjeçare, me dashje i ka marrë jetën një fëmije 16-vjeçar. Pas një debati verbal në një makinë në afërsi të qytetit të Banjicës, ajo e ka goditur vazhdimisht viktimën me një objekt të mprehtë në kokë, duke i shkaktuar lëndime të rënda, të rrezikshme për jetën. Më pas ajo e shtyu në lumin Pena dhe personi u gjet i vdekur në drejtim të rrymës. Prokurori publik kompetent ka dorëzuar propozim në Gjykatë për caktimin e masës së paraburgimit”, njoftoi sot Shërbimi për Marrëdhënie me Publikun në Prokurorinë Publike.

Sipas mediave maqedonase, vajza shtatëmbëdhjetë vjeçare është nga Rogla e Tetovës, ndërsa policia ka zhvilluar një intervistë zyrtare me një tjetër të mitur nga Tetova për ngjarjen.

“Më datë 22.12.2022, ora 14.00 është zhvilluar një intervistë zyrtare me një të mitur 17-vjeçar nga Rogla. Po ashtu, në lidhje me ngjarjen, në prani të prindërve, përfaqësuesve të Qendrës për Punë Sociale, avokatit dhe personit mjekësor, është intervistuar një i mitur 17-vjeçar nga Tetova”, njofton Prokuroria.

Mediat raportojnë se djali i cili u gjet i vdekur është nga Novi Selo, transmeton Novosti.

Babai i tij raportoi se ai u largua nga shtëpia të mërkurën rreth orës 16:00. Automjeti është gjetur rreth orës 02:20 të mëngjesit pranë restorantit në Banjice, ndërsa trupi i pajetë është gjetur mëngjesin e djeshëm rreth orës 07:00.

Marketing