Granit Xhaka ka bërë shaka se është për të ardhur keq që kontrata e tij me Arsenalin përfundon në dy vjet, sepse ai mendon se klubi me të vërtetë po shkon drejt rrugës së duhur.

Marketing

Ndërsa reprezentuesi i Zvicrës ka pasur një këmbë jashtë derës në më shumë se një rast, ai tani është një nga anëtarët më jetëgjatë të ekipit të parë të Topçinjve.

Për më tepër, ai po ndjen gjithashtu dashurinë e mbështetësve që e gjetën atë pranë një largimi në tetor 2019.

Duke u përballur me pyetje nga media të ndryshme në një ditë mediatike për të promovuar këstin e dytë të serisë së dokumentarëve ‘All or Nothing’ të Amazon, 29-vjeçari madje e përcaktoi qëllimin e tij në fitoren 3-1 të prillit ndaj Manchester United si një moment kryesor në karrierë.

“Ishte ndoshta një nga momentet më të mëdha që nga nënshkrimi për këtë klub,” shpjegoi ai.

“Të gjithë e dinë se çfarë ndodhi tre vjet më parë. I ulur këtu tre vjet më vonë dhe për të thënë se ky ishte një nga momentet më të bukura, tre vjet më parë do të kisha thënë se kjo nuk do të ndodhte kurrë.

Por ndjej shumë më tepër dashuri nga fansat, edhe nga ana ime. Unë jam duke u përpjekur të ndërtoj diçka me ta përsëri. Duhet kohë, sigurisht, por kam ndjenjën se jemi në një rrugë të mirë, me siguri.”

Ai shtoi: “Me Rob Holding dhe Hector [Bellerin], mendoj se jam i vetmi djalë këtu nga gjashtë apo shtatë vjet më parë, të gjithë të tjerët janë të rinj këtu.

Nga njëra anë, kjo më bën shumë krenar. Nga ana tjetër, duhet të njohësh edhe lojtarët e tjerë. Ne po ndërtojmë diçka shumë të veçantë këtu me projektin me Mikel [Arteta] dhe gjëra të tilla.

“Është turp që kam vetëm dy vite të tjera në kontratën time. Le të shohim se çfarë do të ndodhë pas dy vitesh, por unë po shoh një të ardhme të madhe për këtë klub”, deklaroi Xhaka ndër të tjerash.

Marketing