Leonadro Uka dhe Dion Kacuri kanë vazhduar kontratën në Grasshopper Club Zurich.

Marketing

“Grasshopper Club Zurich ka kënaqësinë të njoftojë vazhdimin e kontratës me dy prej talenteve të tij të rinj. Mesfushori Dion Kacuri dhe sulmuesi Leonardo Uka, të cilët janë stërvitur me GC, kanë nënshkruar kontratë deri në vitin 2025”, ka njoftuar klubi.

Me Kacurin dhe Ukën, GC ka siguruar arritjet sportive të dy lojtarëve për vitet në vijim, të cilët pavarësisht moshës së re, tashmë kanë aftësi të shkëlqyera teknike dhe sjellin shumë intensitet.

17-vjeçari Dion Kacuri ka luajtur 11 ndeshje me U21 në sezonin aktual dhe ka shënuar një gol. 

Përveç kësaj, mesfushori i ri shënoi edhe dy gola të tjerë në tre ndeshje me U18. Në fund të tetorit Kacuri madje bëri debutimin e tij profesional me Grasshopper Club Zurich kur trajneri Contini e zëvendësoi atë kundër FC Sion në minutat e fundit të lojës për Kaly Sène. 

Kacuri tani ka vazhduar kontratën me Grasshopper Club Zurich deri në vitin 2025.

Shoku i tij 20-vjeçar i skuadrës Leonardo Uka kontribuoi në një pjesë të parë të suksesshme të sezonit U21 me tetë gola në 15 ndeshje. 

“Jemi krenarë që mundëm të zgjasim kontratën me dy talente të rinj si Kacuri dhe Uka para afatit. Ata tashmë e kanë dëshmuar veten në U21 dhe të dy kanë një të ardhme të ndritur. Shpresojmë që ata të zhvillohen në një pjesë të rëndësishme të ekipit të parë, me të cilin tashmë po stërviten rregullisht”, tha drejtori teknik Seyi Olofinjana.

Grasshopper Club Zurich po pret me padurim bashkëpunimin e mëtejshëm me Dion Kacurin dhe Leonardo Uka dhe u uron gjithë të mirat në gjysmën e dytë të sezonit. /albora.ch/

Marketing