Jaime Escandar ishte për ata që e njihnin sulmuesi vdekjeprurës i Club Aparicion de Paine, që militon në kategoritë e ulëta në Kili.

Marketing

Prandaj nuk është për t’u çuditur që miqtë e tij vendosën ta nderojnë në arkivol, pasi sulmuesi humbi jetën gjatë fundjavës së parë të vitit 2022.

Ata e bënë këtë duke marrë arkivolin e “Negro Manfla”, siç njihej Jaime, në stadiumin e klubit, në mënyrë që ai të shënonte golin e tij të fundit.

Kështu, mes thirrjeve, fishekzjarrëve dhe ngjyrave të Aparicionit të tij të dashur, “nënta më vdekjeprurëse në zonë” shënoi për herë të fundit. /albora.ch/

Marketing