Raportohet se Rusia ka bllokuar pjesërisht hyrjen e përdoruesve rus në Facebook.

Marketing

Masa është marrë për shkak të asaj që quhet “censurë” e mediave ruse.

Rregullatori shtetëror i komunikimeve Roskomnadzor tha se Facebook kishte injoruar kërkesat e tij për të hequr kufizimet në katër media ruse, shkruan BBC.

Moska është përpjekur të ushtrojë kontroll më të fortë mbi internetin dhe teknologjinë për vite me radhë./albora.ch/

Marketing