Detaje të reja janë bërë të ditura për sulmin të dukshëm me dron në qytetin Sevastopol të Krimesë.

Marketing

Guvernatori i zgjedhur nga Moska atje, Mikhail Razvozhaev, ka thënë se zjarri është ende aktiv, por nuk ka rrezik dhe askush nuk është lënduar.

“Katër rezervuarët e karburantit që u goditën, praktikisht janë djegur”, tha ai.

“Situata është nën kontroll, forcat dhe të gjitha mjetet e nevojshme janë të mjaftueshme”.
Videot të cilat po qarkullojnë në rrjetet sociale tregojnë dëmin masiv që ka gllabëruar rezervuarët në Sevastopol.
Sipas këtyre pamjeve mund të shohim tymin e zi të dendur gjithashtu edhe flakët masive.
Marketing