Ushtria e Ukrainës ka shkatërruar dy tanke ruse të cilat ishin në lëvizje, si dhe ka publikuar pamjet të xhiruara nga droni.

Marketing

Sipas pamjeve të publikuara nga Operativno_ZSU dy tanket ruse u sulmuan së bashku me ushtarët brenda.

Në njërin prej tankeve, i cili u godit dhe mori flakë, njëri prej ushtarëve rus kërceu nga automjeti luftarak i plagosur.
Nuk dihet se në cilën zonë janë xhiruar pamjet dhe kur por duket si një zonë luftarake e banuar. 
Marketing