Të shtëna me armë zjarri janë rrgjistruar mëngjesin e djeshëm para xhamisë xhamisë “Atik” në Janjë të Bosnje dhe Hercegovinës. Ku disa persona kanë fyer me fjalë fashisto-shoviniste besimtarët që po ktheheshin nga falja e namazit.

Marketing

Ata kanë qëlluar edhe me armë në ajër, raporton Tuzlapress,përcjellë albora.ch
Këto ngjarje kanë nisur të bëhen shpesh në Bosnje, thuhet sipas grupit “Remembering Srebrenica”.
“Skena tmerrësisht shqetësuese. Fatkeqësisht, akte të tilla frikësimi të drejtuara ndaj të mbijetuarve që tashmë kanë duruar kaq shumë vuajtje po bëhen gjithnjë e më të shpeshta në shumë pjesë të Bosnjës dhe nuk mund të lejohen të vazhdojnë.

Ne duhet të qëndrojmë së bashku kundër urrejtjes”, thuhet në reagim./albora.ch/

Marketing