Policia holandeze thotë se ka gjetur të gjallë një burrë në rrotën e avionit në një aeroplan që kishte ardhur nga Afrika e Jugut.

Marketing

“Burri u gjet i gjallë në pjesën e rrotës së hundës së avionit dhe u dërgua në spital në një gjendje të qëndrueshme”, tha zëdhënësja e Policisë Ushtarake Mbretërore Hollandeze, Joanna Helmonds për agjencinë e lajmeve AFP.

“Është mjaft e habitshme që burri është ende gjallë”, tha ajo.

“Mosha dhe kombësia e burrit nuk janë përcaktuar ende”, thotë policia.

Sipas të dhënave të fluturimit, i vetmi fluturim i mallrave Cargolux nga Johannesburg në Schiphol të dielën gjithashtu bëri një ndalesë në Nairobi.

Nuk dihet nëse burri hipi në aeroplan në Afrikën e Jugut apo Kenia.

Fluturimet nga Johanesburg në Amsterdam zgjasin rreth 11 orë, me aeroplanin e ngarkesave që besohet se ka bërë një ndalesë, në Nairobi, Kenia.

Është shumë e pazakontë që turistët në fluturime të gjata të mbijetojnë, për shkak të ftohtit dhe oksigjenit të ulët në lartësi të mëdha. /albora.ch/

Marketing