Një person u vra dhe nëntë u plagosën, midis tyre pesë oficerë policie, në një zjarr që shpërtheu në një pallat, në New York.

Marketing

Sipas medieve të huaja, zjarri shpërtheu për shkak të rrjedhjes së gazit.

Mësohet se një pjesë e ndërtesës është shembur, si pasojë e flakëve të mëdha, raporton CBSNews, përcjellë albora.ch.

Një video e postuar duken flakët dhe tymin jashtë ndërtesës, ndërsa policia u bën thirrje banorëve të evakuohen.

Në fillim të këtij muaji, 17 njerëz u vranë në Bronx pasi flakët e zjarrit pushtuan në ndërtesë apartamentesh./albora.ch/

Marketing