Big Brother VIP Albania, pa dyshim që momentalisht është emisioni më i shikuar si në Shqipëri ashtu edhe në Kosovë.

Marketing

Gjatë mbrëmjes së kaluar produksioni i BBV, ka bërë dy eliminime.

Xheisara, Tani dhe Egzona ishin tre banorët e nominuar për këtë javë, ku publiku ka votuar gjithë javës për ta dhe ka vendosur që i eliminuari i kësaj të marte është  Xheisara.

I eliminuari i dytë në Big Brother VIP është DJ Dagz .

Ndërsa në ‘BBV’ është bërë nominimi i banorëve për këtë javë.

Kësaj radhe të nominuar janë:  Donaldi, Beatrix dhe Einxhel./albora.ch/

Marketing