Kendall Jenner dukej e mahnitshme ndërsa mbërriti në një retrospektivë për Karl Lagerfeld në dyqanin luksoz ‘What Goes Around Comes Around’ në New York të premten në mbrëmje.

Marketing

Supermodelja 27-vjeçare kishte veshur një fustan blu të stolisur me pupla në gjysmën e poshtme – duke tërhequr vëmendjen në mbrëmjen e mbushur me yje.

Për ta çuar pamjen një hap më tej, ajo ka veshur një palë çizme me majë me majë me taka në një material blu, saten.

Foto: Shutterstock

Ylli televiziv ishte në qendër të vëmendjes me fustanin e guximshëm me jakë dhe me shumë stil, por pa mëngë.

Brenda eventit, Jenner pozoi së bashku me mikpritësen e famshme të mbrëmjes – supermodelen legjendare, Helena Christensen, 54 vjeçe.

Foto: Backgrid

Bukuroshes daneze iu bashkua një tjetër ikonë mode, Kate Moss, e cila u shfaq me një kostum të zi elegant.

Retrospektiva e Karl Lagerfeld ishte për të festuar 30-vjetorin e ‘What Goes Around Comes Around’.

Foto: Shutterstock

Veç kësaj, në këtë event nuk mungoi as artistja shqiptare me famë botërore, Rita Ora.

Ajo siç ndodh rëndom ishte e shoqëruar nga bashkëshorti i saj, regjisori Taika Waititi.

Foto: Backgrid
Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
Marketing