Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 2957 raste të reja me koronavirus dhe një person nga Gjakova ka vdekur.

Marketing

Shifra e rasteve të reja është më e ulët se ajo e të shtunës, ku u regjistruan 3.206 të infektuar nga 11.883 mostra të testuara. Ishte ky rekord ditor i regjistruar në Kosovë që nga fillimi i pandemisë.

Më së tepërmi raste janë regjistruar në Prishtinë, 953, pasuar nga Peja 349 dhe Fushë-Kosova 191./albora.ch/

Marketing