Menaxheri i Marcos Alonsos, Fali Ramadani ka arritur në Barcelonë.

Marketing

Mediumi spanjoll “Diario Sport” ka publikuar pamje kur menaxheri shqiptar arrin në zyrat e klubit.

Ai po takohet me drejtorin sportiv të Barçës, Mateu Alemany për ta mbyllur çështjen e transferimit të lojtarit në “Camp Nou”.

Barça thuhet se ka arritur marrëveshje me Chelsean për transferimin e mbrojtësit të majtë spanjoll për më pak se 10 milionë euro.

E tash pritet të arrihet marrëveshja edhe ndërmjet klubit spanjoll dhe përfaqësuesit spanjoll.

Alonso ka kontratë edhe një vit në “Stamford Bridge”, por pritet të largohet qysh tash nga “Blues” pasi një gjë të tillë ua ka kërkuar edhe drejtuesve të klubit.

Alonso pritet t’i bëjë konkurrencë Jordi Albas tek “Blaugrana”.

Marketing