Kosovare Asllani është futbollistja me origjinë shqiptare, të cilës i është ndërtuar një statujë në Suedi në shenjë nderimi për arritjet në botën e futbollit.

Futbollistja luan si sulmuese për klubin spanjoll Primera División Real Madrid dhe Kombëtaren e Suedisë, e njohur ndryshe si “Mbretëresha” nga tifozët e Real Madridit.

Marketing

Kosovarja ishte shprehur jashtëzakonisht shumë krenare që ishte ndër femrat e para futbolliste që nderohet me një statujë në Suedi.

Kjo është ndër rastet e para që i bëhet një nderim i tillë një femre që merret me sport në Suedi./albora.ch/

Marketing