Vetëm Jashari nuk pati një shans, kështu ka shkruar mediat zvicerane Blick, përcjell Albora.ch

Marketing

Trajneri i Kombëtares Murat Yakin ka përdorur tashmë 23 nga 26 lojtarët në tre ndeshjet e raundit paraprak në Katar.

 Vetëm profesionisti i Lucernit, Ardon Jashari, nuk ka luajtur ende asnjë minutë nga 22 lojtarët e nominuar në fushë.

 Nga katër portierët, Jonas Omlin dhe Philipp Kohn nuk kanë luajtur ende.

Albora.ch

Marketing