Kryetari i Kievit, Vitaliy Klitschko ka deklaruar se kryeqyteti ukrainas është i rrethuar dhe s’ka mundësi evakuimi.

Marketing

Ai e tha këtë për Associated Press, kur u pyet nëse autoritetet e Kievit do t’i largojnë banorët nga qyteti.

Vitaliy dhe Wladimir Klitschko nuk kanë pranuar të largohen nga Ukraina dhe kanë vendosur të qëndrojnë dhe të luftojnë për atdheun e tyre./albora.ch/

Marketing