Sezoni 2021/22 në Premierligë dalëngadalë po shkon drejt fundit, ndonëse ende nuk janë zgjidhur të gjitha çështjet, sidomos sa i përket titullit dhe ekipeve që do të garojnë në kompeticionet evropiane vitin e ardhshëm.

Marketing

Gjatë ditës së sotme, Premierliga ka publikuar listën prej tetë futbollistëve për më të mirin e sezonit 2021/22/.

Trent Alexander Arnold, Jarrod Bowen, Joao Cancelo, Kevin De Bruyne, Bukayo Saka, Mohamed Salah, Son Heung-min dhe James-Ward Prowse janë futbollistët e nominuar.

Ndërkohë janë publikuar edhe nominimet për trajnerin më të mirë të sezonit.

Thoas Frank, Pep Guardiola, Eddie Howe, Jurgen Klopp dhe Patrick Vieira janë trajnerët e nominuar.

Marketing