Varianti i Covid-19, Omicroni po prodhon simptoma të ndryshme nga Delta, por të ngjashme me ftohjen normale.

Marketing

Ekspertët tregojnë se simptoma kryesore e Omicronit është dhimbja e fytit, transmeton albora.ch.

Ndërsa, simptomat e tjera janë dhimbja e kokës, rrjedhja e hundëve dhe teshtitja.

Ndryshe, ekspertët po punojnë vazhdimisht që të zbulojnë simptomat e reja të këtij varianti të COVID-19./albora.ch/

Marketing